Preskočiť na obsah

GROWNi tím

GROWNi je platforma, za ktorou stojí skvelá partička. Ale aj vďaka bývalým kolegom, dobrovoľníkom, expertným konzultantom a všetkým ľuďom, ktorí nám pomáhali, resp. stále pomáhajú, vieme posúvať Slovensko vpred. ĎAKUJEME. Toto sme my. Teší nás. TerkaMihalovičLukáčová Co-Founder terezia.lukacova@leaf.sk Mojím snom je venovať sa dlhodobo zlepšovaniu vzdelávacieho systému na Slovensku. Na GROWNi sa venujem viacerým častiam od základných rámcov platformy, streamu zameraného na vzdelávanie, mentoringovému programu, partnerstvám s organizáciami, formátu GROWNi GROWps a pod. Je to veľká platforma s menším a agilným tímom, kde sa venujeme primárne tomu, čo je pre… Čítať viac »GROWNi tím

Friendship

Program, ktorý spája tých, ktorí chcú pomáhať a ktorí potrebujú pomoc. Програма, яка об’єднує тих, хто хоче допомогти і кому потрібна допомога.

FAQ často kladené otázky

Ako sa stanem mentorom alebo mentorkou? Návod a pomôcky su popísané aj na growni.sk/mentoring/pre-mentorov1. REGISTRÁCIA osoby na GROWNi: stlač tlačidlo „Registruj sa“ vpravo hore a vyplň registráciu2. MENTORSKÝ profil: vpravo hore nájdeš položku „Môj mentorský profil“, kde vyplníš informácie o sebe a nakoniec profil zverejníš.Takto sa tvoj profil dostane do zoznamu mentorov a mentoriek a ľudia sa ti budú môcť hlásiť so žiadosťami o mentoring, budeš s nimi vedieť chatovať a začať či ukončiť vašu mentoringovú spoluprácu. Koľko stoja služby mentora alebo mentorky na GROWNi? Tieto služby sú pre aktuálne… Čítať viac »FAQ často kladené otázky

Juniorna kampaň

🚀 Pripravený/á na štart kariéry? Mrkni na ponuku juniorných jobov!

Krúžky LEAF

🟢 Poď roztočiť svoj sebarozvoj v Krúžku – rozvojový program, ktorý ti pomáha kultivovať seba, organizácie aj komunitu.

LEAF jobs

🔥 Pridaj sa k nám do tímu a využi svoje skilly na budovanie ešte lepšieho Slovenska!

GROWNi v roku 2023

Čo sa nám podarilo, ale aj nepodarilo, čo plánujeme v roku 2024 a čo môžeš pre nás urobiť ty. GROWNi v roku 2023 Čo sa nám podarilo? Čo sa nám nepodarilo? Čo plánujeme v roku 2024 Plány a ambície máme veľké, ale je nás málo, preto nevieme či sa nám to všetko podarí zrealizovať: Čo pre nás môžeš urobiť ty? Želáme ti krásne sviatky a nech je pre teba rok 2024 všetkým, čo si praješ!

Ideálny kandidát je mýtus

Je potrebné spĺňať 100% pracovných požiadaviek uverejnených v pracovnej ponuke? Prečítaj si čo si o tom myslia HR-isti zo súkromnej a verejnej sféry. Nie. Keď HR-isti píšu pracovné ponuky, myslia pri tom na ideálneho kandidáta. Sú tam zväčša napísané všetky “musí spĺňať” a “mal by spĺňať“ požiadavky, ktoré by ideálny kandidát mal mať. Realita je však taká, že každý HR-ista má aj zoznam minimálnych požiadaviek a tieto minimálne požiadavky sú vo väčšine prípadov kompetencie a nie dosiahnuté vzdelanie, pracovné skúsenosti alebo certifikáty.  Keď hovoríme o kompetenciách myslíme tým schopnosti, napríklad… Čítať viac »Ideálny kandidát je mýtus

praca v inovativnych firmách

Práca v inovatívnych firmách: Čo prináša a kde ju nájsť

Inovácie zmenili náš svet od základu a ich vplyv sa prejavuje v každej oblasti nášho života. Sú základom pre technologický pokrok, spoločenské zmeny a ekonomický rast. Vplyv inovácií sa prejavuje v mnohých aspektoch našich životov a prináša reálne a hmatateľné výhody.

Mentoring: Kľúč k osobnému a profesionálnemu rozvoju

Mentoring výrazne prispieva k osobnému a profesionálnemu rozvoju. V článku sa dozvieš čo presne mentoring je a ako sa môžeš pripraviť, aby bol čo najefektívnejší. Dozvieš sa aj konkrétne benefity, ktoré si vďaka mentoringu získaš.

Práca na diaľku: výhody a temné stránky

Vízia práce z pohodlia domova, na cestách, bez toho, aby ste sa museli trápiť každodennou cestou do kancelárie, láka mnohých. Flexibilita v čase, vlastné pracovné prostredie a možnosť spojiť prácu s cestovaním sú len niektoré z atraktívnych benefitov práce na diaľku. Avšak, za výhodami sa skrývajú aj temné stránky.

Príbehy

Pracovné skupiny Zuzka momentálne pôsobí ako Marketing manager vo fintech startupe Vestberry, ktorý vyvíja analytický nástroj, ktorý pomáha spravovať investície do fondov Private Equity a Venture Capital. Svoje vyše 7 ročné skúsenosti v marketingu začala zbierať v marketingovej agentúre špecializujúcej sa na mystery shopping, a neskôr trávila niekoľko rokov v Sygicu na B2B marketingu a vyskúšala si prácu i v medzinárodnom korporáte Moody’s, kde zastrešovala celý marketing pre CEE región. A čo viac? Veľmi nás teší, že Zuzka je rovnako aj naša ambasádorka pracovnej skupiny Sales & Marketing knowledge sharing.… Čítať viac »Príbehy

Impostor syndróm a flexibilná práca

Impostor syndróm a flexibilná práca

Flexibilná práca je dnes kľúčovým faktorom pre mnohých rodičov, ktorí sa vracajú z materskej/otcovskej dovolenky. Avšak, napriek tomu, že majú skúsenosti a vedomosti, často trpia tzv. impostor syndrómom. Tento syndróm ich môže ovplyvňovať vo väčšej miere práve v nových pracovných prostrediach alebo po návrate do práce po dlhšej prestávke.