Preskočiť na obsah

GROWNi tím

GROWNi je platforma, za ktorou stojí skvelá partička. Ale aj vďaka bývalým kolegom, dobrovoľníkom, expertným konzultantom a všetkým ľuďom, ktorí nám pomáhali, resp. stále pomáhajú, vieme posúvať Slovensko vpred. ĎAKUJEME.

Toto sme my. Teší nás.

Terka
Mihalovič
Lukáčová

Co-Founder

terezia.lukacova@leaf.sk

Mojím snom je venovať sa dlhodobo zlepšovaniu vzdelávacieho systému na Slovensku.

Na GROWNi sa venujem viacerým častiam od základných rámcov platformy, streamu zameraného na vzdelávanie, mentoringovému programu, partnerstvám s organizáciami, formátu GROWNi GROWps a pod. Je to veľká platforma s menším a agilným tímom, kde sa venujeme primárne tomu, čo je pre ňu potrebné.

Aktuálne zisťujem ako môžeme zlepšiť slovenské školstvo od príkladu Estónska na 2-ročnom štúdiu. Popritom zbožňujem hory, prírodu, umenie, hudbu, divadlo, lyže, lezenie a samozrejme ľudí, ktorí rozvíjajú seba a to, na čom im záleží.

#vzdelávanie #neziskovky #GROWNiassuch #prepájanie #GROWps

Svetlana Tarageľová

Leader GROWNi

svetlana.taragelova@leaf.sk

Pracovala som v startupoch a scaleupoch vďaka čomu som si vyskúšala takmer všetky pozície našírku aj na hĺbku. Koordináciu teamov – oddelení a nakoniec aj celej firmy s obratom 1.5mil eur. Nasledoval skvelý “bootcamp” v Exponea (aktuálne Bloomreach), kde som bola obklopená špičkovými špecialistami a pomáhala s expanziou slovenskej firmy po celom svete.

Potom som náhodou a na chvíľu (ako som si myslela) prišla do neziskovky LEAF, práve v čase začiatku korony, kedy prišlo rozhodnutie hneď zmeniť kormidlo a presunúť sa online- trebalo vybudovať od piky nový produkt ako digitálnu platformu.

So zachovaním si startup culture aj v rámci NGO prostredia ho budujeme nakoniec už 3 roky aj cez plnú radu výziev, ktoré paradoxne ďaleko presahujú výzvy bežných e-shopov alebo iných digitálnych produktov. Aktuálne teda spolu-koordinujem platformu GROWNi spolu s Terkou.

#QuoVadisGrowni #data #autenticita #grow

Barbora Petrášová

Volunteering & Data & Scrum Masterka

barbora.petrasova@leaf.sk

Vyštudovala som sociológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a časť štúdia som strávila vo Švédsku, na skok od polárneho kruhu. Potom som sa išla rozmraziť do Austrálie, kde som žila pár rokov, cestovala a manažovala kaviareň s 50-timi druhmi zmrzliny.

Vrátila som sa domov a našla LEAF. Najskôr som pracovala v operations a potom v Programe expertného dobrovoľníctva. Ten je už dnes v novej podobe súčasťou GROWNi. Na GROWNi sa okrem rozvoju dobrovoľníckej sekcie, venujem aj dátovej analýze.

Voľný čas venujem spánku. Keď nespím, cvičím jógu, vyrábam mydlá, rozmaznávam svojho psa Šaňa, cestujem a spoznávam iné svety ľudí. Momentálne sa venujem stavbe slameného domu vo svojom rodisku.

#dobrovoľníctvo #data #giveback #cestovanie

Aj keď som neštudoval informatiku, programovanie a tvorba webových stránok ma popri škole tak začalo baviť, že ma vtiahlo ku sebe úplne. Preskákal som si aj “čisté” PHPéčko, aj responzívny dizajn v HTML a CSS, až som nakoniec zakotvil v prístave Front-endu. V GROWNi ma každé ráno čaká na stole plný tanier nových vylepšení platformy a aj poloprázdny pohár bugov. Každý deň sa v našom development tíme snažíme posúvať kvalitu GROWNi vyššie a vyššie, až do nebies 🙂

Vo voľnom čase sa starám aj o produkčnú časť vinárskych podujatí u nás v Pezinku a okolí. Pomáham ku lepšiemu vinohradnícko-gastronomickému zážitku návštevníkom podujatí ako sú Malé vínne uličky, Víno pod hviezdami a iné. Ak mi popri všetkých aktivitách ostane nejaký ten čas, zacvičím si jógu, zahrám na bassgitare alebo vybehnem na bicykel.

#webdevelopment #vuejs #firebase #design #ux

Sofia Šuranská

Marketing

sofia.suranska@leaf.sk

Cez svoju proaktivitu počas strednej som sa ocitla v niekoľkých neziskových organizáciách. Počas vedenia študentskej firmy som absolvovala program DASATO a to ma naštartovalo. Vystriedala som si niekoľko pozícií, stážovala v Slide. Marketing síce neštudujem, ale venujem sa mu! Pokiaľ niekto komunikuje s vami cez siete, som to ja 🙂 Okrem GROWNi socials koordinujem aj DASATO socials a venujem sa posúvaniu mladých ľudí vpred.

Keď nesedím za notebookom, behám horami s foťákom. Aktívne sa venujem dobrovoľníctvu a zachraňovaniu pamiatok, či organizovaní podujatí – hudobných, kultúrnych, či pracovných.

#socialMediaLover #kreativita #smiech

Lukáš Laurinec

Marketing

lukas.laurinec@leaf.sk

Takže ja som ten typ, čo stále vidí pohár poloplný. Vyštudoval som manažment a marketing a vždy som chcel v tejto oblasti pracovať, čo sa mi po škole nie vždy darilo. Idem, riešim a v GROWNi sa starám o komunikáciu. Mojim koníčkom je študovanie nových vecí, a ak ma niečo zaujme, tak chcem o tom vedieť čo najviac – idem do hĺbky, rozoberám na drobné, skúmam, analyzujem. Zaujímajú ma technológie, veda, vesmír, marketing, manažment, environmentálne témy, zdravie. Milujem hudbu, hory, ľudí a spánok. A aby som nezabudol, som environmentalista, záleží mi na prostredí, do ktorého vychovávam svoje potomstvo.

Ale počkaj, to nie je všetko – milujem scifi, občas si pripadám, že sám som z iného sveta. Stopárov sprievodca galaxiou je musthave, preto nezabudnite cestovať vždy s uterákom, a že 42 je odpoveďou na najdôležitejšiu otázku života, vesmíru a toho všetkého. A asi to nedáva zmysel, či? :wink:

Rád sa zamýšľam nad vecami, možno som skrytý filozof (smiech v pozadí). Celkovo som taký nadšenec s nekonečným optimizmom, ktorý chce doniesť trošku pozitívnej zmeny a urobiť niečo pre našu malebnú krajinku pod drobnými veľhorami. A aj to je hlavným dôvodom prečo som sa ocitol na GROWNi – poďme zmeniť svet okolo seba, nikto iný to za nás neurobí.

#marketing #optimista #socials #hory #komunikacia #haluze #dobryspanok

Peter
Škríba

Developer

Adam
Urban

Slovak students abroad

adam.urban@leaf.sk

Ak za mnou prídeš s akýmkoľvek stupídne znejúcim nápadom, šanca, že poviem “jasné, kedy?” je hraničiaca s istotou.

Tak celkovo som veľmi random človek. Raz som tam, raz inde, ale vždy sa rád vraciam domov na Slovensko. Ale iné som chcel. Pracovať v GROWNi je super. Super preto, že tu pracujú samí zaujímaví a kompetentní ľudia. Super aj preto, že to, čo robíme má zmysel. Teší ma, že našou aktivitou vieme reálne aj pomôcť. Niekde na konci našej cesty (aj keď už tá cesta je cieľ) je ideálne, lepšie Slovensko a lepšie prostredie pre nás všetkých či už na prácu alebo život.

PS: Čím lepšie sa tu budeme mať, tým viac psov si ľudia zaobstarajú, tým šťastnejší budem(e) 🙂

#slovaciVzahranici #networking #fakeItTillYouMakeIt #sorryWhat

Viktor
Gregor

Expertný dobrovoľník – Data

Študoval som aplikovanú matematiku v Bratislave a v Amsterdame. Momentálne sa v práci venujem dátovej analýze mobilných hier. Pre GROWNi pomáham ako dobrovoľník s dátami, ktoré sa používajú na interný reporting. 

#data, #sql, #bigquery, #reporting

Aurel
Olle

Technology & Development & Marketing

relo@growni.sk

S GROWNi spolu rastieme od úplných začiatkov. Zodpovedám za technickú časť, development a MarCom tím. Súčasťou mojej práce sú aj rôzne hračky: GoogleCloud, Firebase, Github, Bloomreach, Ayanza, Algolia, Mailgun, LiveAgent, Percy, Figma, Hotjar, …

Baví ma sa neustále vzdelávať v rôznych oblastiach: copywriting, SEO, webová analytika, UX, ale aj carving, beh bez úsilia, či totálne plávanie …

Vo vlastnom združení organizujeme zážitkové aktivity pre deti (v zime ako lyžiarsky inštruktor, v lete ako vodácky sprievodca). Milujem radosť, agilnosť, open source systémy, Google a po novom už aj Apple produkty a parádnych kolegov @LEAF a @GROWNi.

#zmysluplnost #ferovost #agile #tech #srandamusibyt

Zuzana
Vrbová

Partnerhip & Community

zuzana.vrbova@leaf.sk

V prvom rade sa venujem partnerom a rozbehnutiu nových projektov. Stretávam zaujímavých ľudí, s ktorými komunikujem o možných spoluprácach. Vyštudovala som Ľudské zdroje a personálny manažment. Po vysokej škole som nastúpila na 10 rokov do spoločnosti Profesia. Následne som nastúpila do executive spoločnosti Pedersen&Partners a venovala sa obsadzovaniu top pozícií v rámci celého sveta.

Okrem prepájania spoločnosti s LEAF sa venujem svojej rodine a koníčkom, ako je šport a umenie. 

#partnerships #networking #novéProjekty

Peter
Popovič

Partnership builder

peter.popovic@leaf.sk

Fascinuje ma vidieť perspektívne projekty rásť. Študoval som medzinárodný obchod a marketing v Kodani, kde som mal možnosť vidieť ako malé projekty rastú na veľké firmy. V minulosti som si teda prirodzene vyberal činnosti spojené v hodnotových start-upoch a scale-upoch. Tiež sa mi podarilo vybudovať svoj vlastný projekt nu3o.com.

Rád sa venujem kvalitnému odpočinku. Mám rád spoločenské aktivity, športy, turistiku, hocičo kde je dobrá partia ľudí.

#partnerships #startups #podnikanie

Veronika
Slováková

Jobs

veronika.slovakova@leaf.sk

V tíme GROWNi som pomerne krátko, ale mám pocit, že som našla presne to, čo som hľadala. Podarilo sa mi na mojej pozícii produkťáčky skĺbiť moje pracovné skúsenosti z verejného a súkromného sektora z oblastí HR a IT. Zároveň som našla skvelý tím ľudí, ktorých práca rovnako baví a veria tomu, že svojim malým kúskom prispejú k lepším zajtrajškom.

Vyštudovala som Európske štúdiá na Slovensku a istý čas štúdia som pobudla aj vo Francúzsku a v Belgicku. Po niekoľkých rokov v zahraničí som sa vrátila domov na Slovensko s víziou, že aj tu môžem meniť veci k lepšiemu. Práca vo verejnom sektore pre mňa nebolo tým pravým orechovým a preto som sa rozhodla vstúpiť do neznámych vôd sveta IT a začať odznova.

Do GROWNi som prišla po dvojročnej kariérnej prestávke, počas ktorej sa naša rodina rozrástla o dvoch chlapčekov. V praxi som teda príkladom toho, že rodičia malých detí sú vysoko zorganizovanými a veľmi produktívnymi zamestnancami (ak im deti doprajú dostatočný počet hodín spánku). Mojim veľkým snom je napísať knihu, pretože veľmi rada píšem a už od útleho veku som trávila čas prepisovaním svojich školských zošitov. Zaujímam sa o architektúru, interiérový dizajn, moderné umenie, veľmi rada cestujem a cvičím jógu alebo sa idem prejsť do prírody.

#produkt #HR #workingMama

Robo
Balušík

Slováci v zahraničí

https://www.linkedin.com/in/robert-balusik/

Prvá „časť“ môjho života sa niesla v umeleckom duchu. Venoval som sa umeleckému prednesu, vyskúšal som si dabing či herectvo. Neskôr mi učarovala technológia a programovanie. Na strednej škole som spolu-založil IT firmu a pokračoval štúdiom Aplikovanej informatiky v Olomouci. Počas práce pre viac ako 140 klientov, som mal možnosť „nahliadnuť“ na fungovanie množstva biznisov (od začínajúcich start-upov po firmy s obratom v desiatkach miliónov).

Nesmierne ma baví vidieť druhých napredovať a myslím si, že stále je na svete až príliš málo ľudí, ktorí robia naozaj to, v čom sú najlepší. Preto som sa pridal k LEAF a GROWNi. Pretože ich pozitívny dopad na organizácie či jednotlivcov je obrovský. Snažím sa pomôcť s prepájaním šikovných Slovákov s globálne úspešnými mentormi a tiež pozdvihnúť slovenský start-up ekosystém za pomoci ďalších LEAF podporovateľov a GROWNi nástrojov.

Vo voľnom čase rád striedam adrenalín a relax v prírode. Deň bez hudby je nudný a týždeň bez knihy či článku o osobnostnom rozvoji zbytočný.

#networking #SlováciVzahraničí #startups

Viktória
Malinčáková

Dobrovoľníctvo & Mentoring

Diana Krajčíriková

Product Manager GROWps

diana.krajcirikova@leaf.sk

Vyštudovala som právo ale za srdce ma chytil svet IT, v ktorom sa aktuálne venujem vývoju digitálneho produktu – GROWNi aplikácie.

Pracujem ako Scrum Master s presahom na Projektový Management a Produktový Ownership. Vo voľnom čase si rada vybehnem do hôr, navštívim novú kaviareň, kde si vždy rada objednám filtrovanú kávu. Milujem čas strávený s ľuďmi, na ktorých mi záleží, smiech a indickú kuchyňu.

#it #scrum #smiech #positivity

Hana
Benedikovičová

Intern- GROWps

hana.benedikovicova@leaf.sk

Vďaka láske ku vzdelávaniu a sebarozvoju som sa dostala do neziskového sektora a zostala v ňom až doteraz. Ako stredoškoláčka som absolvovala program DASATO Academy a neskôr začala svoju stáž v GROWNi. Našla som radosť v prepájaní ľudí a ich posúvaní vpred. V GROWNi pracujem na formáte pracovných skupín GROWNi GROWps.

Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou a kávou. Mám rada galérie, ale i hudbu, koncerty a letné festivaly.

#GROWps #prepájanie #growth

Tolia
Tyščenko

Developer

Braňo
Kleskeň

Leader

Ako bývalý partner globálnej poradenskej spoločnosti McKinsey & Company mám rozsiahle skúsenosti z niekoľkých kontinentov so zlepšovaním výkonnosti korporácií, rozvojom nových firiem a skvalitňovaním vzdelávania.

Svoju energiu naberám z užívania si prítomnosti: mám ženu a tri deti, som bývalý a občasný hokejista a amatérsky hudobník, a zo snívania o budúcnosti: učenie sa, budovanie nových iniciatív a využívanie ľudského potenciálu.

#manažment #filozofia #partnership #Martin

Lucia Rechtorovičová

ex GROWNi/LEAF 😉

Už počas školy ma ťo ťahalo k neziskovému sektoru a komunitným projektom. Po roku dobrovoľníctva na Kanárskych som sa vrátila na Slovensko ako projektový manažér v oblasti vzdelávania a štipendijných programov. V LEAFe som začínala v Programe expertného dobrovoľníctva, na GROWNi som sa venovala časti Mentoring. Hľadala (a nachádzala) spôsoby, ako ho produktovo zlepšovať a viac zviditeľniť pre ľudí, ktorí potrebujú poradiť alebo nasmerovať na svojej študijnej či profesionálnej ceste.

Mám rada akékoľvek dobrodružstvo s mojou rodinou, hory, splavy, stanovačky. Najlepšie si oddýchnem s knižkou v ruke alebo podcastom v ušiach.

#mentoring #poraďsa #komunita #outdoor

Simona Plevová

Marketing

Po vysokej škole, kde som sa viac ako učebniciam venovala študentskej neziskovej organizácii AIESEC, som sa vrhla do sveta reklamy a dva roky pôsobila ako social media specialist v agentúre Zaraguza. Neziskový svet si ma však opäť pritiahol späť, a stala som sa súčasťou LEAF a GROWNi. S láskou sa starám o marketing a komunikáciu, hoci teraz aktuálne pauzujem.

Okrem brázdenia marketingových vôd rada cestujem, športujem, čítam, milujem hory a turistiku a snažím sa dokázať, že tancovať sa môže naučiť každý a to v akomkoľvek veku.

#marketing #socials #tanec