Preskočiť na obsah

FAQ často kladené otázky

Ako sa stanem mentorom alebo mentorkou?

Návod a pomôcky su popísané aj na growni.sk/mentoring/pre-mentorov
1. REGISTRÁCIA osoby na GROWNi: stlač tlačidlo „Registruj sa“ vpravo hore a vyplň registráciu
2. MENTORSKÝ profil: vpravo hore nájdeš položku „Môj mentorský profil“, kde vyplníš informácie o sebe a nakoniec profil zverejníš.
Takto sa tvoj profil dostane do zoznamu mentorov a mentoriek a ľudia sa ti budú môcť hlásiť so žiadosťami o mentoring, budeš s nimi vedieť chatovať a začať či ukončiť vašu mentoringovú spoluprácu.

Koľko stoja služby mentora alebo mentorky na GROWNi?

Tieto služby sú pre aktuálne na GROWNi zadarmo. Odmenu si nenárokujú ako mentori či mentorky, tak ani platforma GROWNi.

Ako zverejním pracovnú ponuku alebo stáž na GROWNi?

Postup je opísaný vo videu alebo nižšie:
1. REGISTRÁCIA osoby na GROWNi: Osoba, ktorá bude zakladať profil vašej organizácie, sa potrebuje na GROWNi zaregistrovať (tlačidlo vpravo hore „Registruj sa„) – ak už registrovaní ste, môžete prejsť na bod 2.
2. PROFIL organizácie: po prihlásení sa do svojho účtu sa opäť vpravo hore objaví symbol „+“ (Vytvoriť) – tam vyberte prvú možnosť „Organizáciu/ iniciatívu“ a vyplňte všetky potrebné údaje. Takto vytvoríte profil svojej organizácie. Pokiaľ ho už máte, prejdite na krok 3.
Odporúčanie: Pred vytváraním si vo vyhľadávaní skontrolujte, či už náhodou na GROWNi vaša organizácia nie je. Niekedy sa stane, že už ju niekto vytvoril, no urobil maličkú zmenu v názve a náš systém to nezachytí. Pokiaľ už je, stačí ak vás niekto pridá ako člena.
3. PRACOVNÁ PONUKA: ak je vytvorená organizácia, v tej istej ikone „+“ vyberiete možnosť „Pracovnú pozíciu“. Vo formulári už potom vyberiete organizáciu, pre ktorú ju vytvárate (ak máte len jednu, v tomto kroku bude len jedna možnosť), vypíšete obsah a nastavíte viditeľnosť na „Verejné“. Hotovo, pozícia je vonku 🙂 

Ako je spoplatnené zverejnenie pracovnej ponuky alebo stáže na GROWNi?

Pokiaľ ide o pracovnú ponuku pre organizáciu v súkromnom sektore alebo start-up, služba je spoplatnená. Vyberte si z 2 variantov platby, ktorý vám najviac sadne:

  • Chcem platiť kreditmi za inzerciu (inzertné fee):
    za 1 inzerát zverejnený na 1 mesiac zaplatíte 100 €
  • Chcem platiť za prijatého uchádzača (satisfaction fee):
    – ak zamestnanec/kyňa, ktorého/ú ste našli cez GROWNI, prejde 3-mesačnou skúšobnou dobou, zaplatíte nám fee vo výške jeho/jej jedného mesačného platu v hrubom
    – ak prijmete GROWNi stážistu/ku, zaplatíte nám 250 € bez DPH ihneď po jeho/jej prijatí

Ak ide o pracovné ponuky a stáže pre neziskové organizácie, školy, projekty/iniciatívy bez právnej formy, služba je zdarma.

Ak máte viac otázok k poplatkom, kontaktujte nás na pracuj@growni.sk.

Ako odstránim (alebo dočasne schovám) pracovnú ponuku alebo stáž z GROWNi?

Postup:
1. Po prihlásení sa, v pravom hornom menu v ikonke “panáčika” nájdete názov vašej organizácie a pod ním “Aktivity”. Po kliknutí na ne sa vám objavia všetky príležitosti, ktoré ste  uverejnili. 
2. Nájdete tú, ktorú chcete ukončiť a kliknete na tlačidlo “SPRAVOVAŤ PONUKU” vpravo dolu. 
(Alternatíva k bodom 1 a 2: po prihlásení si vyhľadajte v zozname pracovných ponúk tú vašu a kliknite na zelenkavé tlačidlo UPRAVIŤ)
3. Následne sa vám otvorí dashboard danej pozície, kde pod jej názvom nájdete tri tlačidlá. Kliknete na prvé s názvom “Ponuku vidia všetci” a vyberiete možnosť „Prístupné iba cez link“ alebo “Ukončené”.
Systém sa vás opýta, koho z kandidátov ste vybrali.


Ako upravím viditeľnosť projektu (zverejním, odpublikujem alebo ukončím)?

Postup je opísaný vo videu alebo tu:
1. Najskôr je potrebné sa prihlásiť.
2. V pravom hornom menu v ikonke “panáčika” nájdete názov vašej organizácie a pod ním “Aktivity”. Po kliknutí na ne sa vám objavia všetky príležitosti a projekty, ktoré ste  uverejnili. 
3. Nájdete ten, ktorý chcete ukončiť a kliknete na tlačidlo “SPRAVOVAŤ PROJEKT” vpravo dolu. 
4. Následne sa vám otvorí dashboard daného projektu, kde pod jeho názvom nájdete tlačidlá. Kliknete na prvé s názvom “Ponuku vidia všetci” a vyberiete možnosť „Prístupné iba cez link“ alebo “Ukončené”.

Ako pridám ďalších ľudí do mojej organizácie?

Pokiaľ máte na GROWNi už zaregistrovanú vašu organizáciu a chcete, aby niekto z vašich kolegov a kolegýň taktiež vedel spravovať ponuky a uchádzačov či dobrovoľníkov, viete túto osobu pridať ako člena organizácie. Na to aby ste mohli niekoho do organizácie pridať musíte byť jej členom alebo členkou.
1. V pravom hornom rohu v ikone “panáčika” kliknete na názov organizácie, kam chcete novú osobu pridať alebo si organizáciu vyhľadáte vo vyhľadávaní.
2. Po kliknutí sa vám zobrazí profil vašej organizácie a na ľavej strane pod logom a tlačidlom “Upraviť” nájdete zoznam jej členov
3. Pod zoznamom sa nachádza text “+ Pridať člena”, na ktorý kliknete
4. Zobrazí sa vám okno, kam vypíšete emailovú adresu osoby, ktorú chcete pridať a môžete pridať aj text pozvánky, ktorý do emailu príde
5. Osoba, ktorú pridávate potrebuje byť týmto emailom na GROWNi zaregistrovaná. Pokiaľ je, stačí ak pozvanie potvrdí. Pokiaľ nie, je potrebné, aby si registráciu vytvorila a následne bude pridaná do organizácie. 
Ako člen organizácie vie vami pridaná osoba upravovať profil organizácie, vidí všetky ponuky (pracovné či dobrovoľnícke) a všetkých, ktorí sa na tieto ponuky hlásia.


Ako si schovám svoj profil?

a) Ak si na GROWNi ako dobrovoľník/čka:

  • po prihlásení na growni.sk vpravo hore klik na svoju fotku/avatara
  • v rozbalenom menu klik na Môj dobrovoľnícky profil
  • na podstránke klik na prvý button (ktorý môže byť v 3. stavoch: Profil vidia všetci / Prístupné iba cez link / Profil je súkromný) a vybrať si Súkromné

b) Ak si na GROWNi ako mentor/ka:

  • po prihlásení na growni.sk vpravo hore klik na fotku/avatara
  • v rozbalenom menu klik na Môj mentorský profil
  • na podstránke klik na prvý button (ktorý môže byť v 3. stavoch: Profil vidia všetci / Prístupné iba cez link / Profil je súkromný) a vybrať si Súkromné

Toto schová oba tvoje profily pred svetom.

Ak máte otázku, napíšte nám na help@growni.sk.


Mentoring

Mentoring je vzťah založený na dôvere. V mentoringu na GROWNi prepájame dvojice - mentorov s mentees.
Z pohľadu menteeho: Predstav si, že máš skúsenejšieho kamoša, ktorý sa pohybuje v oblasti tvojho záujmu (biznis, IT, biochémia a pod) a je ochotný zdieľať svoje know-how. Môžeš sa s ním poradiť aj o iných veciach, ktoré v živote riešiš, napríklad mimoškolský projekt, výber vysokej školy, alebo osobný rast a rozvoj, či podnikateľský nápad.
Kľudne to nazvime profesionálnym partnerstvom, ktoré vieš využiť v akademickom, či pracovnom živote.

Mentoring je proces, v ktorom mentor alebo mentorka zdieľa svoje poznatky, skúsenosti a tipy svojmu menteemu. Mentor pomáha menteemu zvažovať svoje možnosti a schopnosti pre osobnostný aj kariérny rast, získavať sebadôveru, dosiahnuť želaný cieľ alebo zmenu. Mať mentora je prejav vôle a chuti na sebe pracovať a rozvíjať sa. Viac o mentoringu.

  • Mentoring nie je doučovanie zadarmo. 
  • Mentoring nie je ani posedenie so psychológom. Osobné ťažkosti, sklamania, depresie či partnerské vzťahy určite nebudú hlavnou témou vašich rozhovorov.
  • Mentor ti tiež neposlúži ako lacný dodávateľ služieb. Hoci sú naši mentori experti v rôznych oblastiach, nečakaj od nich, že za teba niečo odpracujú. Skôr ti poradia, ako to môžeš zvládnuť sám/a. 
  • Mentor tiež nie je neomylný radca. Dobre počúvaj, čo ti hovorí, ale určite sa nad všetkým, čo budete preberať, zamysli kriticky aj sám/a. 
  • Mentor ti nenahradí učiteľa v škole či rodiča. 
  • Mentoring nie je to isté ako koučing. Kouč nedáva rady, ale využíva schopnosť počúvať a klásť otázky, aby pomohol študentovi nájsť jeho vlastné riešenie.

Každý niekedy potrebuje radu, to nie je žiadna hanba. Si v situácii, kedy máš pocit, že by sa ti zišla rada skúsenejšieho, kto si už niečím podobným prešiel? To je ideálny čas poradiť sa s mentorom. Tu je pár konkrétnych situácií: 

  • Rozmýšľaš nad štúdiom v zahraničí a vyberáš školu, ktorá by bola pre teba tá naj? 
  • Máš nápad na projekt, ale nevieš, kde začať? 
  • Chcel/a by si sa po škole uplatniť napr. ako Produktový manažér/ka, ale nevieš, čo všetko môže táto práca obnášať? 
  • Potrebuješ sa čo najlepšie pripraviť na pohovor? 
  • Rozmýšľaš o zmene kariéry, a potrebuješ poradiť, ako na to? 
  • Chceš prehĺbiť svoju expertízu v konkrétnej oblasti? 
  • Potrebuješ poradiť, ako naštartovať svoje podnikanie? 
  • Máš pocit, že je toho na teba v práci veľa a chceš zlepšiť svoj time management? 
  • Vraciaš sa zo zahraničia a hodila by sa ti pomoc pri zorientovaní sa na slovenskom pracovnom trhu? 
  • Chceš škálovať svoj biznis a nevieš, ako to uchopiť? 

Niekto už určite niekedy riešil podobnú dilemu, ktorej teraz čelíš ty. Vyber si mentora a opýtaj sa ho hneď teraz!

Prvý dôležitý krok je vyplnenie tvojho profilu. Čím viac informácií o sebe uvedieš, tým väčšiu šancu máš, že tvoja žiadosť osloví mentora, ktorého si si vybral/a. Tvoj profil a prvá správa mentorovi je presne to, podľa čoho sa mentor rozhoduje, či si s tebou dohodne mentoring. 

V našom zozname mentorov si následne vyhľadáš mentora podľa kľúčových slov. Záleží s čím potrebuješ poradiť. Môžeš osloviť aj viacerých mentorov naraz. Pristupuj k tomu, prosím, zodpovedne a požiadaj o taký počet mentoringových stretnutí, ktorý dokážeš aj skutočne absolvovať. 

Po odoslaní žiadosti dostaneš od mentora odpoveď, či potvrdzuje tvoju žiadosť o mentoring. Každý mentor má vo svojom profile uvedenú informáciu o tom, ako rýchlo na GROWNi reaguje na žiadosti. Ak ti tvoju žiadosť potvrdí, paráda. Dohodnete si stretnutie (online alebo naživo) a môžete začať.

V našej databáze si vieš vyfiltrovať rôzne profily mentorov. Buď podľa toho, či si stredoškolák, vysokoškolák, mladý profesionál alebo neziskovka či verejná inštitúcia. Filtrovať vieš aj podľa kľúčových slov, ako napríklad #vyber univerzity #rozbeh projektu #kariera #marketing - teda podľa toho, na čo sa mentor zameriava, v čom má expertízu, a s čím ti vie pomôcť.

Prvým krokom je vyplnenie a zverejnenie tvojho mentorského profilu. Následne sa dostaneš do našej databázy mentorov, z ktorých si záujemcovia o mentoring - či už študenti, začínajúci aj skúsení profesionáli, neziskové organizácie, startupy alebo verejné inštitúcie - môžu vybrať mentora. Mentee, ktorý by chcel vyskúšať mentoring s tebou, ti pošle žiadosť. Pokiaľ ťa jeho správa a profil zaujme, môžete sa dohodnúť na jednorazovej alebo dlhodobejšej mentoringovej spolupráci. Ak ťa nezaujme, priamo z GROWNi ho môžeš na jeden klik slušne odmietnuť. Ak mu k tomu pripíšeš aj dôvod či feedback, posunieš ho tým vpred.

Nie, mentoring na GROWNi platforme je pre obe strany - mentora aj menteeho - zadarmo, bez poplatkov. Našim cieľom je prepájať skúsených profesionálov a ich expertízy s inšpiratívnymi a angažovanými mladými ľudmi či organizáciami, ktoré potrebujú poradiť, nasmerovať či prehĺbiť si informácie v danej oblasti. To, čo spája všetkých mentorov a mentees na GROWNi, je snaha mať pozitívny dopad na svoje okolie a rešpektovať hodnoty, ktoré na GROWNi podporujeme.


Dobrovoľníctvo

Dobrovoľníkom na GROWNi môže byť každý, kto je ochotný venovať svoje know-how,  skúsenosti a čas na pomoc zmysluplným projektom. Zameriavame sa na expertné dobrovoľníctvo. Dobrovoľník by teda mal pomáhať v tom, v čom má profesionálne skúsenosti alebo v oblasti, v ktorej je dobrý.

Zaregistruj sa na GROWNi a vytvor si dobrovoľnícky profil. V profile napíšeš, v čom vieš pomôcť, aké sú tvoje skúsenosti a preferencie. Následne si pozri dobrovoľnícke výzvy, ktoré sú aktuálne publikované a vyber si tú, ktorá najviac vyhovuje tvojim preferenciám. GROWNi ti na základe tvojho profilu a preferencií automaticky navrhne najvhodnejšie príležitosti. Ak nenájdeš nič, čo sa ti práve hodí, neváhaj publikovať svoj profil v zozname dobrovoľníkov. Organizácie ťa tak budú môcť osloviť v prípade, že budú potrebovať tvoju pomoc.

Zaregistruj sa na GROWNi a vytvor si dobrovoľnícky profil. V profile napíšeš, v čom vieš pomôcť, aké sú tvoje skúsenosti a preferencie. Následne si pozri dobrovoľnícke výzvy, ktoré sú aktuálne publikované a vyber si tú, ktorá najviac vyhovuje tvojim preferenciám. GROWNi ti na základe tvojho profilu a preferencií automaticky navrhne najvhodnejšie príležitosti. Ak nenájdeš nič, čo sa ti práve hodí, neváhaj publikovať svoj profil v zozname dobrovoľníkov. Organizácie ťa tak budú môcť osloviť v prípade, že budú potrebovať tvoju pomoc. 

4 jednoduché kroky, ako sa stať dobrovoľníkom.

Záleží to od teba a na dohode s organizáciou. Dobrovoľnícke zapojenie môže byť krátkodobé (napríklad jednorazová konzultácia) až po dlhodobé pomáhanie vybranej organizácii. Organizácie by nemali od dobrovoľníkov očakávať viac ako 4 hodiny za týždeň.

Áno, pomáhať na projekte je častokrát možné aj na diaľku. Nezáleží na tom, či pracuješ z kaviarne, žiješ v zahraničí alebo chodíš na pravidelné stretnutia priamo do organizácie, ktorej pomáhaš. Na GROWNi určíš svoje preferencie a na tom, akú formu spolupráce nakoniec zvolíte, sa dohodnete spoločne.

Na GROWNi hľadajú dobrovoľníkov rôzne iniciatívy. Nájdeš tu všetko od veľkých medzinárodných neziskových organizácií, po menšie študentské a komunitné projekty, ale tiež rozbiehajúce sa start-upy s pozitívnym dopadom.

Okrem toho, že svojimi skúsenosťami môžeš prispieť k dobrej veci a pomôcť zaujímavým organizáciám, je dobrovoľníctvo tiež výborná príležitosť, ako si otestovať a rozvíjať svoje schopnosti v inom prostredí. Zároveň máš možnosť stať sa súčasťou komunity a stretnúť zaujímavých ľudí.

Áno, ak si z neziskovky, školy, zo sociálneho podniku alebo rozbiehaš inovatívny projekt. Nezáleží od toho, či pracuješ pre etablovanú organizáciu, ale len začínaš.
Je pre nás však dôležité, aby, iniciatívy, ktoré u nás hľadajú dobrovoľníkov:
- spĺňali naše základné pravidlá a to etickosť, ochrana mladistvých, nestraníckosť a nenáboženskosť.
- poskytovali prínos a kvalitné služby pre spoločnosť, pre svojich beneficientov alebo klientov, alebo mali jasnú víziu, ako to robiť
- mali kapacitu venovať sa dobrovoľníkom a spolupracovať na projekte niekoľko hodín do týždňa. Dôležité je určiť osobu, ktorá bude koordinovať spoluprácu s dobrovoľníkom. Motivácia dobrovoľníkov prudko klesá, ak sú organizácie neresponzívne. Preto od organizácií očakávame, že budú odpisovať na správy od dobrovoľníkov do siedmich dní.

Zaregistrujte sa na GROWNi a vytvorte profil vašej organizácie. Zverejnite vašu dobrovoľnícku výzvu. GROWNi vám následne navrhne vhodných dobrovoľníkov. Vyberte si a oslovte tých, ktorí najviac vyhovujú vašim požiadavkám.

Viac informácií o tom, ako nájsť posilu pre svoj projekt.

Nie, prístup je pre organizácie aj dobrovoľníkov bezplatný.

Pokiaľ máte na GROWNi už zaregistrovanú vašu organizáciu a chcete, aby niekto z vašich kolegov a kolegýň taktiež vedel spravovať ponuky pre dobrovoľníkov, viete túto osobu pridať ako člena/členku organizácie. Na to, aby ste mohli niekoho do organizácie pridať, musíte byť jej členom alebo členkou.

  1. V pravom hornom rohu v ikone “panáčika” kliknete na názov organizácie, kam chcete novú osobu pridať.
  2. Po kliknutí sa vám zobrazí profil vašej organizácie a na ľavej strane pod logom a tlačidlom “Upraviť profil” nájdete zoznam jej členov.
  3. Kliknite na žlté tlačidlo “+ Pridať člena”, ktoré sa nachádza pod zoznamom.
  4. Zobrazí sa vám okno, kam vypíšete emailovú adresu osoby, ktorú chcete pridať a môžete pridať aj text pozvánky, ktorý do emailu príde
  5. Osoba, ktorú pridávate, potrebuje byť s týmto emailom na GROWNi už zaregistrovaná. Pokiaľ je, stačí, ak pozvanie potvrdí. Pokiaľ nie, je potrebné, aby si registráciu vytvorila a až následne bude pridaná do organizácie. 

Upozornenie: Ako člen/ka organizácie vie vami pridaná osoba upravovať profil organizácie, vidí všetky dobrovoľnícke ponuky a všetkých, ktorí sa na tieto ponuky hlásia. Na GROWNi zatiaľ nie sú rôzne úrovne administrácie, preto každý člen organizácie má rovnaké prístupové práva.


Vzdelávanie

Časť “Vzdelávanie” je určená ako knižnica pre všetky zmysluplné vzdelávacie podujatia, kurzy, intenzívne programy, štipendijné príležitosti, pracovné skupiny a iné. Môžeš tu nájsť zaujímavé príležitosti pre svoj rozvoj, a taktiež pridávať príležitosti, ktoré tvoríš ako organizácia. Môžeš tu pridávať eventy či programy, ktoré sa budú konať alebo aj spätne kurzy, ktoré už prebehli a to formou videa/materiálu.

U nás nájdeš zaujímavé eventy, kurzy, vzdelávacie programy pre základoškolákov, stredoškolákov, vysokoškolákov až po profesionálov, pracovné skupiny, štipendijné príležitosti a mnoho ďalšieho od viac ako 800 organizácií na Slovensku. Tak neváhaj a pozri, ako a kde sa vieš rozvíjať! 🙂

Vzdelávacia príležitosť (event, kurz, vzdelávací program, skupinu, štipendijnú príležitosť a iné) sa dá dnes pridať iba pod hlavičkou organizácie - či už ide  o neziskovku, štátnu či verejnú správu, komerčnú firmu alebo aj projekt bez právnej formy. Samozrejme treba dbať o to, aby boli všetky aktivity v súlade s našimi hodnotami a princípmi. Na platforme nepodporujeme žiadne politické, náboženské či iné smerovanie.

Je to jednoduché a zaberie vám to 5-10 minút:

  1. Registruj sa na GROWNi.sk ako jednotlivec
  2. Potvrď registráciu v tvojom e-maile, cez ktorý si sa registroval/a
  3. Klikni na “+” vedľa svojho profilu a následne klikni na “Organizáciu/ iniciatívu” 
  4. Pridaj svoju organizáciu či iniciatívu bez právnej formy (v skratke tvoj projekt, aj keby to bol napríklad event, ktorý organizuješ ako jednotlivec)
  5. Klikni opäť na “+” a potom klikni na “Event/ kurz/ skupinu/ štipendijnú príležitosť/…”
  6. Pridaj svoj event, kurz, skupinu, vzdelávaciu či štipendijnú príležitosť a na konci ju daj zverejniť.

Aktuálne je tvoja ponuka zaradená medzi všetkými vzdelávacími príležitosťami na growni.sk/vzdelavanie.


Pracovné skupiny GROWps

Pracovné skupiny prepájajú profesionálov z rovnakých odborných oblastí na pravidelných stretnutiach, na ktorých členovia riešia rôzne pracovné výzvy a otázky, ktorým často čelia. Našou víziou je prepojiť “like-minded peers”, ktorým umožníme zdieľať svoje skúsenosti z danej profesie/ oblasti záujmu, získať vedomosti od iných členov a zároveň im poskytneme priestor na autentický rozvoj. V rámci Pracovných skupín sa môžeš zapojiť do dvoch formátov:

  1. Impact GROWps
  2. Knowledge sharing GROWps

Všetky informácie o Pracovných skupinách nájdeš na growni.sk/pracovne-skupiny

Ak bude na stránke GROWNi GROWps zverejnené otvorenie novej pracovnej skupiny, stačí kliknúť na Chcem sa prihlásiť, vyplniť  a odoslať krátky formulár. Väčšinou majú skupiny obmedzený počet účastníkov, preto je vhodné do prihlášky uviesť čo najviac relevantných faktov, aby sme potom vedeli správne vybrať tých najvhodnejších.

Samozrejme. Ak máš tému, o ktorú by si sa chcel/a podeliť s ostatnými, vytvor si skupinu cez GROWNi.sk a využívaj GROWNi ako management a IT nástroj, alebo nám napíš a môžeme ti okrem predchádzajúcich dvoch benefitov pomôcť aj s celou logistikou a hľadaním účastníkov.


TalentBase pre jednotlivcov

  1. Pre koho je GROWNi TalentBase?

Pre ľudí, ktorí aktívne hľadajú novú pracovnú príležitosť. Zároveň je určená pre ľudí, ktorí uvažujú nad zmenou, ale neodhodlali sa ešte aktívne konať a posielať niekam svoj životopis. Do GROWNi TalentBase sa môžeš tiež zaregistrovať ak si nechceš nechať ujsť zaujímavú ponuku, ktorá by ťa inak mohla minúť. 

  1. Ako viem, či som talent?

Za talent ťa považujeme v prípade, že sa stotožňuješ s našimi hodnotami: charakternosť, excelentnosť, podnikavé líderstvo a občianska angažovanosť. Práca je pre teba poslaním a je pre teba dôležité, aby mala pozitívny dopad na svoje okolie a spoločnosť. Zvedavosť, radosť z učenia sa nových vecí, pokora, vytrvalosť, motivácia a úprimný záujem o druhých sú vlastnosti, ktoré vítame a podporujeme. 

  1. Ako  sa môže registrovať do GROWNi TalentBase?

Do GROWNi TalentBase sa môže registrovať ktokoľvek. Podmienkou je mať vytvorený GROWNi účet. Po prihlásení si vyplníš pracovný profil do TalentBase a nastavíš si svoju viditeľnosť v databáze. 

  1. Je to spoplatnené?

Vstup do GROWNi TalentBase je pre jednotlivcov je zdarma. 

  1. Čo o mne uvidia firmy v TalentBase?

V prvom kroku uvidia firmy iba tvoj anonymizovaný profil, z ktorého ťa nebudú môcť identifikovať. Tvoj anonymný profil bude vyzerať takto:

  1. Čo znamená anonymný profil? Čo o mne ostatní uvidia?

Organizácia po vstupe do TalentBase vidí iba anonymné profily. Vidia názov tvojej aktuálnej pozície (nie však spoločnosť), vidia názov univerzity a názov predchádzajúcich pracovných skúseností a prečo si v TalentBase. Na základe týchto údajov ťa nebudú vedieť identifikovať. Ak majú záujem sa s tebou skontaktovať, požiadajú ťa o odokrytie profilu. Keď im to schváliš, uvidia celý tvoj životopis a kontaktné údaje. 

  1. Musím reagovať každej firme na požiadavku na odokrytie profilu?

Keď ťa nejaká firma požiada o odokrytie profilu, je na tebe, či jej odokrytie schváliš alebo ostaneš v anonymite. Ak odokrytie schváliš, firma uvidí celý tvoj životopis (osobný profil) a tvoje kontaktné údaje, takže ak zaujmeš, bude ťa kontaktovať s ponukou. 

Ak odokrytie profilu zamietneš, firma sa k tvojim kontaktom nedostane a neuvidí tvoj profil, takže ostaneš v anonymite. 

  1. Aký je rozdiel medzi “Aktívne hľadám” a “Záleží od ponuky”?

Ak zvolíš status “aktívne hľadám”, dáš firme jasne najavo, že hľadáš novú prácu. Ak zvolíš status “záleží od ponuky”, firme bude jasné, že aktívne nehľadáš, ale musia ťa osloviť s veľmi dobrou ponukou na to, aby si ju zvážil. 

  1. Čo keď už nechcem, aby ma firmy žiadali o odokrytie profilu?

V nastaveniach svojho pracovného profilu zvolíš možnosť “nezobrazovať sa” a v GROWNi TalentBase sa tvoj profil už nebude zobrazovať. 

  1. Čo ak nechcem, aby sa vedelo, že hľadám prácu?

Keďže tvoj profil je anonymizovaný, nikto nebude vedieť, že si hľadáš prácu. Až keď ti príde žiadosť od firmy o odokrytie profilu, až vtedy si rozmyslíš, či sa chceš firme odokryť alebo nie. 

  1. Teraz nič nehľadám, oplatí sa mi pridať do TalentBase?

Kto nič nehľadá, nič nenájde. V GROWNi TalentBase môžeš zvoliť aj status “Záleží od ponuky” a firmy ťa budú kontaktovať s ponukou, ktorú môžeš, ale aj nemusíš akceptovať. Vždy ti od nich najprv príde žiadosť o odokrytie profilu, takže do poslednej chvíle ostávaš v anonymite a odokryješ sa iba pre tie firmy, o ktoré máš potenciálne záujem. Odokrytie profilu neznamná, že súhlasíš s ponukou firmy, odokrytie iba znamená, že firma uvidí celý tvoj profil a kontaktné údaje a môže, ale aj nemusí ťa následne kontaktovať s ponukou práce. 


TalentBase pre firmy

  1. Koho v TalentBase nájdeme? Aký je typický profil uchádzača?
  • 40-50% kandidatov má skúsenosť zo zahraničia, buď to študijnú alebo relevantnú pracovnú (pričom len do 20% z nich je Česká republika)
  • 35% kandidátov spĺňa podľa životopisu kritériá na veľmi kvalitného, až výnimočného kandidáta
  • 78% štatisticky spĺňa podmienku charakternosti (i = “morálne kvality založené na odvahe, úcte k druhým a pokore, vychádzajúce z presvedčenia o hodnote každého jednotlivca”.)
  • 74% štatisticky spĺňa podmienku excelentnosti (i = všestrannosť, ako aj výnimočnosť vo svojej oblasti, ktoré sú založené na vnútornej motivácii, neutíchajúcej zvedavosti a pevnej vôli.)
  • 63% spĺňa obe podmienky zároveň. (i = obe kritériá podľa definície a 12 rokov vyvíjanej metodológie LEAF, zisťované na vzorke vyše 1000 GROWNi používateľov a normované nezávislou agentúrou na štatistickú vzorku populácie Slovenska.)
  1. Ako garantujete kvalitu talentov? Ako talenty do databázy vyberáte? Aký je rozdiel medzi vašou databázou a inými databázami na trhu?

GROWNi TalentBase nie je databáza, ktorá je otvorená a do ktorej môže vstúpiť každý jednotlivec. Profily v TalentBase musia spĺňať kombináciu týchto kritérií:

  • hodnotovo-orientovaný jednotlivec, ktorý spĺňa podmienky charakternosti a/alebo excelentnosti,
  • zahraničná študijná a/alebo pracovná skúsenosť,
  • účasť v programoch LEAF/GROWNi/DASATO a iných spriatelených organizáciách
  • chuť učiť sa a motivácia vylepšovať svoje okolie a Slovensko
  • relevantné pracovné skúsenosti a zručnosti
  1. Ako môžem vyhľadávať talenty v databáze talentov?

V GROWNi TalentBase vyhľadávate na základe kľúčových slov alebo skopírovaním popisu role, ktorú aktuálne obsadzujete. Na základe kľúčových slov vám kandidátov zoradíme podľa najvyššej relevantnosti a vy si potom medzi profilmi môžete filtrovať na základe pracovných preferencií jednotlivca. V prípade, že vás nejaký profil zaujme, požiadate o odokrytie profilu a čakáte, kým Vám jednotlivec povolí odkrytie profilu. V odokrytom profile uvidíte celý životopis jednotlivca a zároveň aj kontaktné údaje, takže sa budete môcť v prípade záujmu spojiť. 

  1. Čo o kandidátovi budem vidieť?

V anonymizovanom profile GROWNi TalentBase uvidíte: 

  • Krstné meno
  • Aktuálnu pracovnú pozíciu (bez názvu organizácie)
  • Názov vysokej školy (bez dátumu ukončenia štúdia)
  • Lokalitu
  • Text “Prečo som v GROWNi TalentBase”
  • Predchádzajúce pracovné pozície (bez názvov organizácií, s rokmi začiatku a ukončenia pracovnej pozície)
  • Pracovné preferencie (napr. typ úväzku, preferovaný pracovný čas a iné)

V odokrytom profile uvidíte celý osobný aj pracovný profil, spolu so všetkými prílohami a kontaktnými údajmi. 

  1. Aké sú výhody používania databázy talentov pre firmy?

Výhodou je prístup k overeným profilom, vyhľadávanie a filtrovanie kandidátov, ktoré šetrí čas od vytvorenia pracovnej ponuky až po nástup jednotlivca do firmy. V GROWNi TalentBase nehľadáte ihlu v kope sena, ale vyberáte si spomedzi kvalitných uchádzačov. 

  1. Aké sú plány do budúcnosti pre databázu talentov?

TalentBase do budúcna plánujeme vylepšovať rôznymi typmi testov a screeningom uchádzačov, vďaka čomu zabezpečíme ešte lepšie párovanie kandidátov ku konkrétnej ponuke a zároveň ušetríme čas vášmu HR.

  1. Koľko profilov musím odokryť, aby som našiel kandidáta?

V priemere Vám stačí odokryť 5 profilov a nájdete toho pravého kandidáta do vášho tímu. 

  1. Na základe čoho môžem vyberať/filtrovať v databáze?

Prvotné vyhľadávanie v databáze funguje na báze kľúčových slov, rovnako ako napríklad aj v LinkedIn vyhľadávaní. Výsledky vyhľadávania si potom upravujete podľa Vašich požiadaviek a preferencií na kandidátov. Filtrovať aktuálne môžete na základe lokality, typu úväzku, pracovného času a miesta, ktoré kandidát preferuje. Ďalšie filtračné kritériá budú postupne pribúdať. 

  1. Aké sú pravidlá používania databázy talentov pre firmy?

Do GROWNi TalentBase môžete vstúpiť, až keď máte zakúpené kredity na odokrývanie profilov. Platí niekoľko základných pravidiel používania databázy:

i) nedávajte prístup k databáze tretím stranám: kredity sú pripísané konkrétnej osobe v konkrétnej organizácii,

ii) nesťahujte si údaje kandidátov z databázy za účelom posúvania týchto kontaktov tretím stranám,

  1. Ako dlho majú firmy prístup k profilom po zobrazení?

Po odokrytí profilu uvidíte odokrytý profil kandidáta vo svojom užívateľskom rozhraní 30 dní. Máte teda k dispozícii kontaktné údaje užívateľa po dobu 30 dní. Po tomto čase sa Vám daný profil opäť schová a budete musieť opätovne požiadať o odokrytie profilu, aby ste kontaktné údaje videli. 

  1. Kto nemôže získať prístup do databázy talentov?

Do GROWNi TalentBase nevpúšťame personálne agentúry a headhunterov, ktorí nemôžu s kandidátmi alebo s GROWNi zdieľať identitu svojich klientov, pre ktorých hľadajú uchádzačov. Je to jedna z našich zásad, ktorú považujeme za veľmi dôležitú. Transparentnosť. 

  1. Koľko profilov môžem odokryť počas jedného dňa?

Neexistuje limitovaný počet odokrytých profilov denne. Jediné čo vás limituje, je množstvo zakúpených kreditov. Ak máte kredity na odokrytie iba 5 profilov a vy požiadate o odokrytie 10 profilov, po schválení všetkými 10 kandidátmi sa vám zobrazí iba 5 odokrytých profilov. Ak budete chcieť vidieť aj zvyšné profily, budete si musieť dokúpť kredity. 

  1. Ako môžem kontaktovať uchádzača, o ktorého profil mám záujem?

V prvom kroku požiadate o odokrytie anonymizovaného profilu. Uchádzač dostane notifikáciu, že máte záujem odokryť jeho profil. Keď vám uchádzač odokrytie schváli, uvidíte celý jeho životopis a kontaktné údaje, takže následne sa budete môcť priamo spojiť. 

  1. Ako môžeme získať prístup k databáze talentov?

Ak máte záujem o vstup do GROWNi TalentBase, kontaktuje nás e-mailom na pracuj@growni.sk alebo na tel.č. 0911 282 352.

  1. Je možná skúšobná verzia?

Minimálne množstvo kreditov, ktoré si môžete zakúpiť je v hodnote 200 € (2 kredity) a umožnia vám odokryť jeden profil. To znamená získať kontakt na jedného uchádzača v TalentBase. 

  1. Aké firmy už využívajú Vašu databázu?

Aktuálne máme dohodnutú spoluprácu so 4 firmami, ktoré získali do GROWNi TalentBase vstup medzi prvými a ktorí zároveň súhlasili s testovaním databázy. 

  1. Je databáza prístupná aj personálnym agentúram a headhunterom?

GROWNi TalentBase nie je prístupná personálnym agentúram a headhunterom, ktorí nemôžu s kandidátmi alebo s GROWNi zdieľať identitu svojich klientov, pre ktorých hľadajú uchádzačov. Je to jedna z našich zásad, ktorú považujeme za veľmi dôležitú. Transparentnosť. 

  1. Kedy je prístup do databáty sprístupnený?

Do GROWNi TalentBase môžete vstúpiť až po zakúpení kreditov na odokrývanie profilov. Prakticky to znamená, že nás najprv musíte kontaktovať, spoločne si prejdeme aké sú vaše očakávania od GROWNi TalentBase a o koľko kreditov máte záujem, vystavíme vám faktúru na úhradu kreditov a akonáhle bude platba za faktúru uhradená, prístup Vám bude udelený. 

  1. Máme prístup do databázy, ak sme firma pôsobiaca mimo Slovenskej republiky?

Áno, ak ste oficiálnym zástupcom zahraničnej spoločnosti, máte vstup do GROWNi TalentBase povolený. 

  1. Kde nájdem kontakt na podporu k databáze talentov?

Kontaktovať nás môžete e-mailom na pracuj@growni.sk alebo na help@growni.sk alebo na tel.č. 0911 282 352.

  1. Môžem svoju firmu kedykoľvek vymazať alebo deaktivovať z databázy?

Áno, ak nemáte záujem vyhľadávať v GROWNi TalentBase, Váš prístup Vám môžeme zrušiť. Zakúpené kredity Vám však prepadnú. 

  1. Koľko stojí prístup do TalentBase? Aká dlhá je platnosť kreditov? Je počet kreditov časovo obmedzený? Čo sa stane s kreditmi, ktoré nestihneme vyčerpať?

Do TalentBase môžete vstúpiť s minimálnym počtom kreditov 2 (=200 €), ktoré vám odokryjú jeden anonymizovaný profil.

2 kredity = 200 €
10 kreditov = 900 €
20 kreditov = 1 600 €

  1. Akými spôsobmi si môžem kúpiť kredity?

Kredity si aktuálne môžete kúpiť tak, že nám napíšete na pracuj@growni.sk alebo zavoláte na tel.č. 0911 282 352. Pracujeme aj na automatizovanom riešení.

  1. Je možno previesť zakúpený kredit na inú organizáciu?

Zakúpené kredity nie je možné preniesť na inú organizáciu. 


O GROWNi

V GROWNi pomáhame rozvíjať hodnotovo-orientovaných jednotlivcov, firmy a organizácie, ktorým záleží na tom, aby ich práca mala pozitívny dopad na Slovensko. Na jednom online mieste prinášame zmysluplné príležitosti zo súkromného, verejného a neziskového sektora pre rozvoj jednotlivcov či iných organizácií. Chceme tvoriť lepšie, prepojenejšie, angažovanejšie a hodnotovejšie Slovensko v každej obci, meste, kraji, na Slovensku či v pre Slovákov v zahraničí. Viac informácií o platforme.

Na jednom mieste u nás môžeš využívať či vytvárať príležitosti v častiach: 

  1. Práca a stáže
  2. Mentoring
  3. Dobrovoľníctvo
  4. Vzdelávanie
    1. GROWNi Pracovné skupiny
    2. GROWNi Projekty
  5. Sebapoznanie

GROWNi vzniklo začiatkom pandémie v roku 2020, kedy sme si vedeli, že už musíme presunúť svoje aktivity, ktoré LEAF úspešne robil 8 rokov, aj do online sveta. Potrebovali sme portál, ktorý bude prepájať zaujímavé príležitosti a organizácie s dopadom. Keďže slovo “prepájať” je pre nás kľúčové, rozhodli sme sa prepojiť aj v základoch a platformu GROWNi tak vytvorili dve neziskové organizácie LEAF a DASATO (vtedy IAmbitious).

Naše hodnoty sú nosnými piliermi platformy, na ktorej sa nachádzaš. Záleží nám na tom, aby aktivity na GROWNi boli v súlade s hodnotami, ktoré si vážime a ktoré sú výsledkom nášho presvedčenia.

Charakternosť - Morálne kvality založené na morálnej odvahe, úcte k druhým a pokore, vychádzajúce z presvedčenia o hodnote každého jednotlivca.
Podnikavé líderstvo - Snaha o neustále vylepšovanie, podporená vysokými ašpiráciami, ako i schopnosťou zdravo riskovať a nadchnúť ostatných pre zmenu.
Excelentnosť - Všestrannosť ako aj výnimočnosť vo svojej oblasti, ktoré sú založené na vnútornej motivácii, neutíchajúcej zvedavosti a pevnej vôli.
Občianska angažovanosť - Predsavzatie nezištne pomáhať širšiemu okoliu, ktoré vychádza z vďačnosti, zo záujmu o iných a z kombinácie vzťahu k domovine, záujmu o región a globálneho uvažovania.

Profesionáli, mladí profesionáli a študenti

Sme tu pre profesionálov, mladých profesionálov a študentov, ktorí žijú na Slovensku, alebo v zahraničí. Nájdu u nás možnosti pre svoj osobný a odborný rast. Vyberú si z pracovných ponúk hodnotovo orientovaných organizácií a spoločností, nájdu si stáž či dobrovoľnícku príležitosť. Zapoja sa do mentoringu alebo vzdelávania.

Inovatívne a rastúce firmy, startupy

Spoločnosti u nás nájdu nové talenty, ktorým môžu ponúknuť stáž alebo zamestnanie. Prepájame ich tiež s top know-how Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Sústreďujeme sa predovšetkým na inovácie a change management v tech segmente.

Naopak, zamestnanci spoločností u nás nájdu mentoringové alebo rozvojové príležitosti.

Štátna a verejná správa

Slovensko potrebuje správnych ľudí na správnych miestach. Snažíme sa získať a prepájať talentovaných a hodnotovo orientovaných ľudí, ktorí majú na GROWNi možnosť nájsť pracovné pozície vo verejnejnom sektore. Každý deň tak budú pracovať na tom, aby spravili z našej krajiny lepšie miesto pre život. Obzvlášť sa sústredíme na aktuálne potreby a dianie s veľkým dopadom na Slovensko. Napríklad plán obnovy, digitalizácia, change management či proeurópske záležitosti.

Neziskovky a občianske iniciatívy

Pre neziskový sektor prinášame vzdelávanie, dobrovoľníkov a nových zamestnancov. Neziskovky prepájame s charakternými ľuďmi, firmami a organizáciami naprieč Slovenskom.

GROWNi je súčasťou neziskovej organizácie LEAF. Platformu sme vytvorili a spolupracujeme na nej spolu s organizáciou DASATO Academy (bývalé I AMbitious). GROWNi nám intenzívne pomáhal vytvárať Jožo Kováč (spoluzakladateľ Exponea, aktuálne Ayanza) s jeho tímom po developerskej a UX stránke, Boďa Oravcová a Dorota Budzináková po brandovej a vizuálnej stránke, či iní jednotlivci a organizácie, ktorí sa snažia tvoriť lepšie Slovensko spolu s nami!

Tím GROWNi sa skladá z pár ľudí, ktorí sa denno-denne starajú o lepší produkt po programátorskej, technickej aj obsahovej stránke. Zabezpečujú komunikáciu, hľadanie a prepájanie na kvalitné príležitosti a organizácie či rozvoj teba, jednotlivca alebo iných organizácií z neziskového, súkromného a verejného sektora. Ľudia v GROWNi tíme.

GROWNi dnes prepája stovky organizácií z neziskového, súkromného a verejného sektora na Slovensku. Pozri všetky organizácie na GROWNi.sk