Preskočiť na obsah

Ako získať prácu snov

Na GROWNi koktejli sme sa od mentorov a pozvaných hostí z businessu dozvedeli tipy a triky ako získať prácu snov a ako sa úspešne odlíšiť na pracovnom trhu.

Spoločnou témou všetkých aktivít na GROWNi koktejli bolo nájdenie seba samého/samej, ako pracovať so svojími silnými stránkami a pretaviť ich do získania práce snov, prípadne naštartovania vlastného projektu alebo podnikania.

Dušan Plichta, CEO POWERLOGY nám povedal o tom ako vybudoval úspešnú značku POWERLOGY na základe toho, že v celom procese nestratil sám seba a svoje hodnoty. Pri vytváraní nových produktov sa riadi Brand Equity Modelom, ktorý celému tímu pomáha správne vybrať úspešný produkt, o ktorí zákazníci budú mať záujem. Na pódiu zaznelo, “V Powerlogy nám nikdy nešlo o to, aby sme čo najrýchlejšie zarobili. Ja som vytváral produkty, ktoré som chcel ja sám konzumovať, dôkladne som navrhol ich zloženie a dbal som na najvyššiu kvalitu. Ten produkt si potom našiel svojich zákazníkov sám. Moje hodnoty som dal do produktov a do firmy.”.

Martina Gallovičová, People Business Partner a Internal Coach v Pixel Federation, nám zazdieľala svoj osobný príbeh k práci snov. Našla ju až vtedy, keď našla samú seba a prestala robiť aktivity, ktoré od nej očakávali iní alebo ktoré boli v súlade s tým ako ju vnímajú iní. Účastníkom dala praktický návod na to, čo treba robiť, aby si našli svoju prácu snov:

  • Zastav sa a opýtaj sa kto som?
  • Čo je pre mňa dôležité?
  • Čo robím, lebo to očakávajú iní a čo robím, pretože to baví mňa?
  • Koľko času trávim aktivitami, ktoré dávajú zmysel mne?
  • Ako si nájsť čas na seba, na zastavenie a oddych?

V práci snov, ktorá vás naozaj baví a napĺňa je niekedy ľahké vyhorieť, pretože vás to až na toľko pohltí, že nič iné ani robiť nechcete. Je dôležité nájsť ten správny životný balans.” povedala účastníkom na GROWNi koktejli. 

Petra Šedivá, HR-Specialist z Martinusu nám prezradila ako do Martinusu vyberajú ľudí a poskytla účastníkom návod na to, čo robiť a čo nerobiť v životopise. “Pri prezeraní životopisov, ktorých máme niekedy až okolo 200 na jednu pozíciu, naozaj oceňujeme autenticitu, originalitu a humor. Motivačný list je pre nás rovnako dôležitý ako životopis.” Dôležité podľa Petry je, aby sme si vyberali prácu vo firme, s ktorou vnútorne ladíme a aby sme počas výberového procesu ostali sami sebou. Dôležitá je aj odvaha a prekonanie impostor syndrómu, ktorí nás môže brzdiť na našej ceste k práci snov. 

Na GROWNi koktejli sa zúčastnili mentori, ktorí vám na GROWNi môžu pomôcť s výberom toho správneho povolania alebo so zmenou kariéry. Účastníci GROWNi koktejlu sa s nimi mohli osobne spoznať a vyskúšať si, s ktorým z nich si najviac rozumejú, aby tak mohli nadviazať dlhodobý mentoring. Ďakujeme našim mentorom za skvelé rady, otázky a nasmerovanie našich účastníkov:

Na GROWNi koktejli sme sa tiež pozreli na silné a slabé stránky, ktoré vyplynuli účastníkom z výsledkov dotazníka Sebapoznanie, ktorý máme zadarmo k dispozícii pre všetkých užívateľov GROWNi. Filip Uhrovič, psychológ a Talent Identification Leader v organizácii LEAF, poskytol účastníkom koktejlu skupinovú interpretáciu výsledkov a usmernil ich na základe výsledkov na pracovné oblasti, v ktorých by svoje silné stránky mohli uplatniť. „Bolo to pre mňa veľmi prínosné v tom, že som sa nielen dozvedela, ktoré osobnostné charakteristiky mám výrazne vyššie ako priemer v populácii, ale zároveň som sa dozvedela, kde ich môžem uplatniť a naopak ako pracovať s mojimi slabými stránkami tak, aby sa pre mňa stali výhodou,“ povedala jedna z účastníčok.

Mnohí účastníci, ktorí na GROWNi koktejl prišli stáli na kariernej križovatke a pýtali sa ako zmeniť kariéru ak nám chýbajú pracovné skúsenosti z danej oblasti. Jednou z možností je dobrovoľníctvo. Na GROWNi sa môžete zaregistrovať ako dobrovoľník/-čka a pomôcť na projekte v oblasti, v ktorej chcete pracovať. Zistíte tak, či vás to baví, budujete si tým svoje portfólio či už služieb alebo pracovných skúseností a môže sa stať, že z vášho dobrovoľníctva sa stane práca snov.

Všetkým vám držíme palce.
Veronika za GROWNi tím

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *